září 2021

Zápis dětí do mateřské školy

Důležité informace:

Informativní schůzka

pro nové rodiče a zákonné zástupce se uskuteční 26.8.2021 v 16,00 hod. na 6. třídě - SOVIČKY. Žádáme účast bez přítomnosti dětí. Děkujeme.

Oznámení o počtu přijatých dětí pro šk. rok 2021/22

Vážení rodiče,

zápisy ve všech mateřských školách se konaly v období stanoveném školským zákonem, tedy od 2. května do 16. května 2021. Konkrétní termín zápisu k předškolnímu vzdělávání stanoví ředitel školy v rámci tohoto období.

Pokud vám daný termín nevyhovuje, můžete si, po domluvě s vedením MŠ, zvolit termín náhradní. Postupujte podle doporučení MŠMT

Podrobné informace naleznete rovněž  ZDE.

U zápisu nutno předložit tyto tiskopisy:

.

Ředitelství  mateřské školy zveřejňuje počet volných míst pro děti k předškolnímu vzdělávání k 1. 9. 2021 pro školní rok 2021/2022:

• počet volných míst – 40;
  • počet volných míst pro děti, které očekávají vyjádření PPP (pedagogicko-

psychologické poradny) k případnému odkladu školní docházky + možné dodatečné odklady - 14; pokud se místa uvedenými dětmi neobsadí, budou uvolněna pro děti, kterým nebylo v době zápisu i mimo něj vyhověno

V Orlové 3. 3. 2021

PhDr. Bc. Karin Fodorová PhD,

Ředitelka mateřské školy

Kritéria pro přijímání dětí

.

Výpočet úplaty za předškolní vzdělávání dítěte v mateřské škole na školní rok 2021/2022

K tomuto výpočtu byly použity podklady z uzávěrky pro rok 2020.

Výpočet: provozní náklady se vydělí 12 měsíci a počtem dětí (158 – stav dětí podle výkazu k 30.9.2020 S1-01)

1 573 425,53 : 12 : 158 : 2 = 414,93 Kč

Úplatu pro školní rok 2021/2022 stanoví ředitelka mateřské školy takto:

Děti s celodenním provozem 415,- Kč

Osvobozen od  úplaty bude zákonný zástupce dítěte, který pobírá sociální příspěvek, nebo fyzická osoba, která o dítě osobně pečuje a z důvodu této péče pobírá dávky pěstounské péče a tuto skutečnost prokáže řediteli.

V Orlové 15.4.2021

PhDr.Bc.Karin Fodorová PhD.

ředitelka Mateřské školy

studanka

Oznámení o počtu přijatých dětí pro šk. rok 2020/2021

Písemné oznámení o přijetí/nepřijetí dítěte do MŠ si můžete vyzvednout osobně v kanceláři školy 4.6.2020 od 10,00 hod.

Stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání pro školní rok 2020/2021

K tomuto výpočtu byly použity podklady z uzávěrky pro rok 2019.

Výpočet: provozní náklady se vydělí 12 měsíci a počtem dětí (159 – stav dětí podle výkazu k 30. 9. 2019 S1-01)

1 914 858,31 : 12 : 159 : 2 = 501,80 Kč

Úplatu pro školní rok 2020/2021 stanoví ředitelka mateřské školy takto:

Děti s celodenním provozem 480,- Kč

V Orlové 27. 4. 2020

PhDr.Bc.Karin Fodorová PhD.

ředitelka Mateřské školy

.

Dobré rady, které usnadní vám i vašemu dítěti nástup do mateřské školy

_________________________________________________________________

1. Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Vyhněte se negativním popisům, jako „ tam tě naučí poslouchat“, „ tam se s tebou nikdo dohadovat nebude“ apod
  2. Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu např. do kina s jistotou řekněte, že odcházíte, ale ujistěte dítě, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na vás může spolehnout. Chybou je, vyplížit se tajně z domu. Dítě se cítí zrazené a strach z odloučení se jen prohlubuje
  3. Veďte dítě k samostatnosti zvláště v hygieně, oblékání a jídle. Nebude zažívat špatné pocity spojené s tím, že bude jediné, které si neumí obléknout kalhoty nebo dojít na záchod.
  4. Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školky, ale ujistěte ho, že mu věříte a že to určitě zvládne. Zvýšíte tak sebedůvěru dítěte. Pokud má dítě do školky chodit rádo, musí k ní mít kladný vztah. Z toho důvodu nikdy školkou dítěti nevyhrožujte.
  5. Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Ovšem neodcházejte ani na rychlo nebo tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.
  6. Dejte dítěti s sebou něco důvěrného plyšáka, hračku…
  7. Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Platí tu, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit dítě jeho úzkosti. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do školky dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte do školky. Případně se dohodněte, že do školky bude vodit dítě ten, který s tím má menší problém.
  8. Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem. Dítě prožívá stres nejen z toho, že je ve školce bez rodičů a zvyká si na nové prostředí. Přidá se k tomu strach, že selže a odměnu pak nedostane. Samozřejmě – pokud den ve školce proběhne v pohodě – chvalte dítě a jděte to oslavit třeba do cukrárny nebo kupte nějakou drobnost. Materiální odměny by se ale neměly stát pravidlem, dítě by pak vyžadovalo hračku každý den.
  9. Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace dítěte – dítě může jít z počátku jen na dvě hodiny apod.

Copyright © 2021 Mateřská škola Orlová-Lutyně, Ke Studánce 1033   All Rights Reserved.