říjen 2022

Zápis dětí do mateřské školy

Důležité informace:

Podrobné informace naleznete rovněž  ZDE

U zápisu nutno předložit tyto tiskopisy:

Ředitelství  mateřské školy zveřejňuje počet volných míst pro děti k předškolnímu vzdělávání k 1. 9. 2022 pro školní rok 2022/2023:

• počet volných míst – 47;
  • počet volných míst pro děti, které očekávají vyjádření PPP (pedagogicko - psychologické poradny) k případnému odkladu školní docházky + možné dodatečné odklady - 7; pokud se místa uvedenými dětmi neobsadí, budou uvolněna pro děti, kterým nebylo v době zápisu i mimo něj vyhověn

V Orlové 16. 3. 2022

PhDr. Bc. Karin Fodorová PhD,

Ředitelka mateřské školy

Kritéria pro přijímání dětí

Seznam přijatých dětí pro šk. rok 2022/23 - ZDE

Výpočet úplaty za předškolní vzdělávání dítěte v mateřské škole na školní rok 2022/2023:

K tomuto výpočtu byly použity podklady z uzávěrky pro rok 2021.

Výpočet: provozní náklady se vydělí 12 měsíci a počtem dětí (155 – stav dětí podle výkazu k 30.9.2021 S1-01)

1 364 087,84 : 12 : 155 : 2 = 366,69 Kč

Úplatu pro školní rok 2022/2023 stanoví ředitelka mateřské školy takto:

Děti s celodenním provozem 370,- Kč

Osvobozen od  úplaty bude zákonný zástupce dítěte, který pobírá sociální příspěvek, nebo fyzická osoba, která o dítě osobně pečuje a z důvodu této péče pobírá dávky pěstounské péče a tuto skutečnost prokáže řediteli.

V Orlové 16.4.2022

PhDr.Bc.Karin Fodorová PhD.

ředitelka Mateřské školy

studanka

Dobré rady, které usnadní vám i vašemu dítěti nástup do mateřské školy

_________________________________________________________________

1. Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Vyhněte se negativním popisům, jako „ tam tě naučí poslouchat“, „ tam se s tebou nikdo dohadovat nebude“ apod
  2. Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu např. do kina s jistotou řekněte, že odcházíte, ale ujistěte dítě, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na vás může spolehnout. Chybou je, vyplížit se tajně z domu. Dítě se cítí zrazené a strach z odloučení se jen prohlubuje
  3. Veďte dítě k samostatnosti zvláště v hygieně, oblékání a jídle. Nebude zažívat špatné pocity spojené s tím, že bude jediné, které si neumí obléknout kalhoty nebo dojít na záchod.
  4. Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školky, ale ujistěte ho, že mu věříte a že to určitě zvládne. Zvýšíte tak sebedůvěru dítěte. Pokud má dítě do školky chodit rádo, musí k ní mít kladný vztah. Z toho důvodu nikdy školkou dítěti nevyhrožujte.
  5. Pokud bude dítě plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Ovšem neodcházejte ani na rychlo nebo tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.
  6. Dejte dítěti s sebou něco důvěrného plyšáka, hračku…
  7. Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Platí tu, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit dítě jeho úzkosti. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do školky dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte do školky. Případně se dohodněte, že do školky bude vodit dítě ten, který s tím má menší problém.
  8. Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem. Dítě prožívá stres nejen z toho, že je ve školce bez rodičů a zvyká si na nové prostředí. Přidá se k tomu strach, že selže a odměnu pak nedostane. Samozřejmě – pokud den ve školce proběhne v pohodě – chvalte dítě a jděte to oslavit třeba do cukrárny nebo kupte nějakou drobnost. Materiální odměny by se ale neměly stát pravidlem, dítě by pak vyžadovalo hračku každý den.
  9. Promluvte si s učitelkou o možnostech postupné adaptace dítěte – dítě může jít z počátku jen na dvě hodiny apod.

Copyright © 2022 Mateřská škola Orlová-Lutyně, Ke Studánce 1033   All Rights Reserved.