červen 2019

Informace pro rodiče dětí zapsaných do MŠ od září 2019.

Vážení rodiče,

dovolujeme si vás pozvat na úvodní informativní schůzku, která se bude konat v úterý 25. června 2019 v 15,15 hod. na třídě SOVIČEK (vchod od hlavní brány).

Těšíme se na setkání s vámi.

Vedení MŠ.

Poslední společnou akcí tohoto školního roku v rámci spolupráce Domova pro seniory a Mateřské školy Ke Studánce byla návštěva s přáním ke Dni matek a zároveň  Dni  ošetřovatelek.

U příležitosti těchto svátků vystoupily s programem děti všech tříd naší mateřské školy. Za obětavost, laskavost, trpělivost, lásku i pochopení poděkovaly děti nejen krásnými verši a písněmi, ale také pěknými dárky. Milá srdíčka potěšila a hřála u srdce všechny obdarované.

Setkání bylo milé a srdečné, úsměvy střídalo dojetí a radost z bezprostředních reakcí a spontánního projevu malých gratulantů.

Poděkování za náročnou práci patřilo také zaměstnancům, kteří každodenně přinášejí klientům domova péči a vlídné slovo pochopení, morální sílu a pomoc.

Kytičku k svátku Vám chci dát, v srdíčku lásku Vám uchovat.

Horský hotel Súkenická v Bílé

Vážení rodiče,

v měsíci červnu máme pro děti „předškoláky“ připravený týdenní ozdravný pobyt v Bílé. Kdo z Vás bude mít zájem přihlásit své dítě, oznamte třídní učitelce a vyplňte přihlášku. V případě neobsazení kapacity (35 dětí) předškolními dětmi budou mít možnost se zúčastnit i děti mladší.

Rodiče přihlášených dětí se další potřebné informace dozví na  informační schůzce 12.6.2019 v 15,30 hod. na 3. třídě (motýlci).

Kdy pojedeme?

V termínu: od 17. 6. do 21. 6. 2019

Cena: 1 600,- za dítě + doprava 400,- (bude se vybírat na informační schůzce)

Sraz před MŠ: 8:00 hod.

Odjezd: 8:30 od MŠ

Příjezd: cca 15:00 k MŠ

Z DŮVODU NEPŘÍZNĚ POČASÍ AKCE ZRUŠENA. KLAUN HOPSALÍN ALE DĚTI NAVŠTÍVÍ, A TO V PÁTEK 24.5.2019 V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH.

Vážení rodiče, milé děti,

srdečně vás zveme ve čtvrtek 23.5.2019 v 15,15 hod. na naši školní zahradu, kde společně oslavíme Mezinárodní den dětí.

Program:

- soutěže na stanovištích, představení klauna HOPSALÍNA, občerstvení, opékání párků, dobrá zábava,

Vstupné dobrovolné

Zároveň prosíme ochotné maminky, babičky, zda by dětem neupekly nějakou dobrotu ;-)

Ve čtvrtek 25.4.2019  s dostatečnou zásobou pití, svačinou a pokrývkou hlavy nastoupilo 50 dětí z mateřské školy Ke Studánce do autobusu, který je dovezl do zážitkového centra v Dolní Lomné ,,URSUS“. Název organizace vznikl podle velké beskydské šelmy, tedy medvěda.

Děti strávily dopoledne rozděleny do tří skupin. Mohly se tak věnovat všichni různým činnostem. Zatímco jedna skupina trávila čas venku na zahradě, kde děti pozorovaly okolí z malé rozhledny, procházely se po různě obtížných stezkách, či sestavily z kostek koloběh přírody, jiná skupina se dozvěděla, jak rozeznat okolní stromy podle listů nebo pupenů.                                  Třetí skupina poslouchala zajímavý výklad o vzniku Beskyd. Po přestávce na čaj, svačinu a sladkost se skupiny vyměnily a tak všechny tři prošly celým programem.                                                                                                                                        Beskydy, faunu i floru, vše s obrazovým materiálem, didaktickými hrami, vytvořené panorama Dolní Lomné se zurčícím potůčkem, nahoře v poschodí soutěž určování stop a přiřazování ke zvířeti, bylo pro děti nejkrásnějším zážitkem. V uměle vyrobeném rybníčku děti chytaly rybičky.                                                                                                                                        Cestou domů si povídaly s kamarády a zážitky převyprávěly svým rodičům.

Tato zážitková aktivita byla financována z projektu MAP II – ORP ORLOVÁ.

Copyright © 2019 Mateřská škola Orlová-Lutyně, Ke Studánce 1033   All Rights Reserved.